چرا زمین اولیه در جوانی خورشید، یخ نزده است؟

دانشمندان موزه ملی تاریخ دانمارک از وجود دلایل دیگری به جز گازهای گرم کننده جهان به عنوان دلیل یخ نزدن زمین در میلیاردها سال پیش و در زمان سردتر بودن خورشید خبر دادند.

برنامه شب یوری در ایران

حضور نخستین انسان در محدوده‌ ای غیر از زمین به این زودی‌ ها برای کسی قابل تصور نبود، تا اینکه یوری گاگارین این رویا را واقعیت تبدیل کرد.

سکون یا حرکت زمین در نجوم قدیم

قبل از اختراع تلسکوپ توسط گالیله، منجمین زمین را مرکز عالم و بدون هیچ حرکتی می پنداشتند و معتقد بودند سیارات، ستاره ها، ماه و حتی خورشید اطراف آن در حرکتی منظم می باشند.

غبار سحابی جبار

بستر یک منطقه تشکیل ستاره ای از چه چیز پوشیده شده؟ در مورد سحابی جبار، گرد و غبار. کل منطقه جبار که در حدود ۱۶۰۰ سال نوری دورتر از ما قرار دارد با رشته های پیچیده و زیبای غبار پوشیده شده است.

روانشناسی فضانوردان

روان‌شناسی فضایی یکی از شاخه‌های بسیار مهم در پزشکی فضایی است. فضانوردان از بین سالم‌ترین و بهترین افراد جامعه به لحاظ توانایی‌های جسمی و روحی انتخاب می‌شوند.

شب زایش خورشید و آغاز سال نو میترایی

دیر زمانی است که مردمان ایرانی و بسیاری از جوامع دیگر، در آغاز فصل زمستان مراسمی را برپا می‌دارندکه در میان اقوام گوناگون، نام‌ها و انگیزه‌های متفاوتی دارد.

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به پرتال علمی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع و درج لینک بلامانع است .