معرفی لنز های حرفه ای مناسب برای عکاسی نجومی سامیانگ Samyang

شرکت کره ای سامیانگ اپتیک با رویکردی نوین، تولید لنز برای دوربینهای عکاسی را به یکی از شاخه های پرطرفدار فعالیت خود در عرصه طراحی و ساخت محصولات اپتیکی تبدیل کرده است.

پایان شاتل دیسکاوری در مرکز فضایی فلوریدا

دیسکاوری برنامه ریزی شده است امروز (چهارشنبه ۱۸ اسفند) ساعت ۱۱: ۵۷ به وقت محلی (۱۶: ۵۷ به وقت گرینویچ) شاتل دیسکاوری در مرکز فضایی فلوریدا به زمین می‌نشیند تا آخرین ماموریت خود را به پایان برساند

آشنایی با نرم افزار Heavensat

این نرم افزار که به شکل زیپ شده است دارای حجمی در حدود هفت ونیم مگابایت بوده و علاوه بردریافت نرم افزار اصلی می توان به دریافت نقشه ستاره ای تیکو۲ با حجم حدود ۴۰ مگابایت نیز پرداخت.بعد از دریافت فایل و انجام عملیات unzip آیکون زیبای نرم افزار heavensat در کنار فایلی با نام tle ظاهر می شود.

آخرین اطلاعات دو خطی( TLE)ماهواره ها (قسمت دوم)

برای دستیابی به آخرین اطلاعات دو خطی( TLE)ماهواره ها می توان به آدرسهای ویژه ای در شبکه اینترنت مراجعه کرد.

ردیابی ماهواره ها(قسمت اول)

ماهواره های مصنوعی یکی از دستگاههای ساخت دست بشر بوده ودارای اهداف وکاربری های متفاوتی مانند هواشناسی،نظامی،جاسوسی ،مخابراتی و……هستند.از آنجاییکه این ماهواره ها در جو اطراف زمین که بعنوان عامل اصطحکاک می باشدحرکت می کنند.

دست فضانوردان بی ناخن می‌شود

دستکشهای فضایی که نتوانند به خوبی فشار هوای زمین را شبیه سازی کنند می توانند فضانوردان را دچار مشکلی جدی و آزاردهنده کنند که گاه به شکل دردهای شدید و گاه در قالب افتادن ناخن دست آنها آشکار می شوند.

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به پرتال علمی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع و درج لینک بلامانع است .